UAWEB
1НАЗАД
477
Гостевые |
16.01.2023 |

Конструктор сайтів — що це? Плюси та мінуси користування

Конструктор сайтів — це програмне забезпечення для створення вебсторінок у зручному та простому візуальному редакторі. Користувач не втручається у код, що є позитивним моментом для новачків у веброзробці.

Працює на компі

Сайти, створені у такий спосіб, розміщуються на власному хостингу конструктора, їм надається піддомен, причому безкоштовно. Як результат, за кілька годин після реєстрації ви матимете готовий до роботи сайт. Це дійсно дуже просто. Конструктори сайтів - один з найпопулярніших способів розробки власного ресурсу і для цього є досить вагомі причини.

Читайте також: платформи для створення сайтів — рейтинг кращих сервісів від https://superbwebsitebuilders.com/uk/.

Роль сайту у сучасному світі

Мати власний сайт важливо перш за все для бізнесу. Основна ціль створення — популяризація товарів, послуг та розширення клієнтської бази. Якщо говорити не про комерцію, то ціль та ж сама — показати себе/свої роботи/навички якомога більшій аудиторії.

В інтернеті мільйони людей шукають інформацію про товари, послуги, події, і тому сайт — це можливість бути знайденим, почутим, побаченим іншими.

Однак повернемось до ролі сайту саме для бізнесу. Власний ресурс допомагає вирішувати такі задачі:

  • представлення компанії загалу — особливо актуально для нових компаній, які щойно вийшли на ринок;
  • налагодження комунікації з ЦА;
  • залучення нових клієнтів;
  • підтримка зацікавлення постійних клієнтів;
  • підвищення довіри до компанії;
  • рекламне просування;
  • вихід на нові ринки регіонального та міжнародного масштабу;
  • комерційна перспектива. Навіть якщо не ведуться продажі через інтернет, у майбутньому таку можливість можна налаштувати;
  • проведення рекламних акції, інформування про них;
  • збір статистичної інформації про відвідувачів, їх настрої, побажання.

Власний сайт — це величезне поле для діяльності. Причому цей інструмент досить економний. Наприклад, проведення рекламних кампаній офлайн і онлайн по вартості просто неможливо порівняти. І це стосується багатьох моментів — розробки, просування тощо.

Створення сайту — основні способи

Необхідність створення сайту не викликає заперечень. Якщо раніше для розробки потрібно було залучати програмістів, місяцями чекати готовності, наймати фахівців для подальшого адміністрування сайту, то сьогодні все значно простіше. Є різні інструменти, за допомогою яких можна розробити веб-ресурс, зокрема своїми руками із мінімальним залученням сторонніх осіб. Ось 3 найпопулярніші методи розробки:

  1. Конструктор сайтів. Це найпростіший інструмент. Розробка відбувається у візуальному редакторі — всі внесені зміни одразу помітні. Простота пояснюється шаблонністю дизайну — як правило, сайти, розроблені на конструкторі, схожі між собою. Конструктори бувають платними та безплатними. Погоджуючись на використання останніх, будьте готові до наявності реклами на вашому сайті або до обмежень у функціональності.
  2. CMS. Це дещо складніший варіант розробки, проте маючи бажання новачок освоїть і його. Для початку CMS потрібно розмістити на хостинг і придбати домен, а вже потім переходити до створення і оформлення сайту. Робота зазвичай проходить у редакторі. Можна працювати з кодом, це дає можливість розробити індивідуальний дизайн. Є додаткові інструменти у вигляді модулів — вони здатні суттєво розширити функціонал.
  3. Створення сайту у блокноті. Цей варіант створення сайту передбачає знання мови програмування, наприклад HTML/CSS. Вважається, що освоїти ази не важко, однак для створення повноцінного сайту цього буде замало, адже ви не матимете жодних інструментів, крім своїх знань, блокноту та ідей. Єдиний позитивний момент — якщо вдасться освоїти кодування, то ви зможете отримати дійсно унікальний сайт і дуже якісний професійний скіл. Питання лише в тому, наскільки багато часу і зусиль потрібно витратити на все це.

Програміст

Звісно, лише вам вирішувати, який спосіб найкращий. Але у будь-якому випадку, під час вибору методу розробки, варто зважати на рівень власних навичок та бюджет. А також на те, який саме сайт вам потрібен, його функціональні можливості, особливості та цілі.

Конструктори сайтів

Конструктор сайтів — зручний інструмент, за допомогою якого можна за кілька годин розробити сайт і запустити його в роботу. Користуючись простим алгоритмом, вдасться створити ресурс, який буде цікавим для відвідувачів та враховуватиме потреби ЦА.

Простота заснована на роботі у візуальному редакторі, тобто втручання в код не потрібне і зазвичай неможливе. Користувач редагує шаблон — готовий дизайн, який потрібно лише підлаштувати під власні смаки та потреби. На базі конструктору можна розробити різні види сайтів, але, враховуючи специфіку розміщення, великі проєкти створювати в таких програмах не рекомендується.

Жінка працює на компі

Якщо говорити про різницю між конструкторами, то вона насправді є. Основні відмінні риси:

  • Ціна. Є безкоштовні програми, є платні, а є умовно безкоштовні. Останні надають певний об’єм послуг без оплати, але для отримання додаткового функціоналу або можливостей потрібно внести платіж.
  • Функціонал. Існують універсальні конструктори, а є такі, за допомогою яких можна створити тільки окремий тип сайту.
  • Додаткові можливості. Перелік опцій, які можуть бути корисні при розробці, досить великий. Зокрема це пошукова оптимізація — не у всіх конструкторах вона якісно пропрацьована.

Ще одна суттєва відмінність між конструкторами — наявність техпідтримки. У платних вона є, але може бути повільною. Безкоштовні сервіси зазвичай мають форум або спільноту, на яких досвідчені розробники можуть дати пораду новачкам.

Плюси та мінуси конструкторів

Використання конструкторів при розробці сайтів виглядає дуже привабливим рішенням, але перш ніж обрати та почати працювати з таким інструментом, варто розібратись у перевагах та недоліках. Основні плюси:

  • Ціна. Використовуючи конструктор, можна безкоштовно або з мінімальними затратами створити та запустити сайт. Навіть найдорожчі тарифи доступніші за прайси студій розробки.
  • Швидкість. Буквально кілька годин вашого часу — і сайт готовий. Якщо порівнювати з розробкою з нуля, то це тижні і місяці.
  • Вибір варіантів. Хоча в межах шаблону внести кардинальні зміни не вдасться, все ж існує велика кількість макетів, що різняться між собою, потрібно лише підібрати той, що підходить саме вам.
  • Простота. Новачку може бути важко зорієнтуватись, де і що розмістити на сторінках сайту. В конструкторі про це не потрібно думати — все досить просто — для кожного елементу своє місце. Просто наповніть сайт унікальним змістом — тексти, зображення, відео тощо. І не забудьте про зручні віджети та опції.

Конструктор — неідеальне рішення, недоліки також є. Перший з них — це шаблонний дизайн. Як би ви не намагались, індивідуалізувати його на сто відсотків не вийде, адже можливості для цього обмежені. Наступний мінус — часто якість безкоштовних шаблонів сумнівна, а за преміальні потрібно платити. Зауважимо, що функціонал сайту в більшій мірі залежатиме від того, який конструктор ви обрали. При цьому можна розширити можливості за допомогою модулів, але доступними будуть лише ті, що є у каталозі конструктора, інтегрувати сторонні, швидше за все, не вдасться.

Висновки

Використання конструкторів — сучасне та швидке рішення для самостійної розробки сайту. Функціонал, зовнішній вигляд та додаткові можливості залежатимуть лише від вибору самої програми та готовності платити додаткові кошти. Головний аргумент на користь конструкторів — їх доступність для новачків. Це той випадок, коли можна створити сайт взагалі не володіючи спеціальними знаннями. І саме на таку аудиторію орієнтовані конструктори сайтів.

ОТПРАВИТЬ ЗАЯВКУ